ZUS opracuje raport na temat orzekania o zdolności do pracy
7 Czerwiec, 2017 - 11:21

Do końca czerwca ma się zakończyć przegląd polskiego systemu orzecznictwa dot. niezdolności do pracy –
poinformowała prof. Gertruda Uścińska, szefowa międzyresortowego Zespołu ds. Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy.

ZUS opracuje raport na temat orzekania o zdolności do pracy
Niepelnosprawni.pl
REKLAMA
.

W lutym 2017 roku premier Beata Szydło powołała prof. Uścińską (prezes ZUS) na przewodniczącą Międzyresortowego Zespołu do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy. Zespół ma wypracować nowy system orzecznictwa w Polsce. W zespole zasiadają przedstawiciele m.in. PFRON, ministerstwa zdrowia, obrony narodowej oraz KRUS.

„Większe zintegrowanie i skoordynowanie”

Prof. Uścińska zapowiedziała, że najprawdopodobniej 23 czerwca zespół będzie dyskutował nad specjalnym raportem ws. orzecznictwa w Polsce.

- Raport będzie stanowił diagnozę stanu prawnego, diagnozę organizacyjną, zasad orzecznictwa, kosztów – wyjaśniała.

Zaznaczyła, że nad raportem pracuje grupa ekspertów.

- Jesteśmy na dobrym poziomie zaawansowania, ustalenia tego, co w tej chwili w Polsce mamy. Mamy zróżnicowanie systemy, które wymagają większego zintegrowania i skoordynowania – mówiła prof. Uścińska.

Prezes ZUS zwróciła uwagę, że przegląd systemu orzecznictwa jest szeroki.

- To jest nie tylko przegląd zasad orzekania dla różnych systemów, to jest także przegląd, jak te systemy są zorganizowane, jeżeli chodzi liczbę osób obsługujących te systemy, kosztów wydawanych orzeczeń, problemów z ustaleniem tego kosztu – mówiła prezes ZUS.

 

Więcej w portalu Niepelnosprawni.pl

Redakcja portalu TurekBezBarier.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.