Miejsca pracy dla skazanych na bezrobocie
Miejsca pracy dla skazanych na bezrobocie
Niepelnosprawni.pl

Co trzeba zrobić, by uzyskać ponad sześciokrotny wzrost z inwestycji, dać miejsca pracy „niezatrudnialnym” osobom i posiąść wiedzę, potrzebną do zdobycia nawet miliona euro? Fundacja Ashoka w Polsce znalazła na te pytania odpowiedź – wesprzeć „Społeczne StartUpy”!

Browar Spółdzielczy w Pucku to pierwsza firma z branży piwowarskiej, stworzona przez absolwentów Warsztatów Terapii Zajęciowej. To też pierwsza firma zatrudniająca osoby z niepełnosprawnością intelektualną, prowadząca... pub w jednej z najpopularniejszych miejscowości wczasowych na polskim Wybrzeżu.

Nie tylko wsparcie finansowe

Czy to się mogło udać? W każdym razie: udało się – pub stał się tak popularnym miejscem, że trzeba było zatrudnić dodatkowego pracownika do obsługi klientów, a produkty browarników można bez problemu kupić w trójmiejskich lokalach. Ten sukces to dzieło zaangażowanych spółdzielców, których w wejściu do świata „poważnego biznesu” wspomógł program „Społeczny StartUp”, organizowany przez Fundację Ashoka w Polsce, Bank Pekao SA i UniCredit Foundation. Wzięło w nich udział dziesięć wybranych przedsiębiorstw społecznych.

 

- Pracujemy z przedsiębiorstwami społecznymi, gdyż naszym zdaniem jest to jedna z najlepszych dróg wspierania rozwoju społeczeństwa – mówiła podczas prezentacji raportu z działań programu „Społeczny StartUp” Alice Arco z Unicredit Foundation. – Nasze partnerstwo z Ashoką i z Bankiem Pekao ma na celu zidentyfikowanie potrzeb sektora przedsiębiorstw społecznych i pomoc w rozwijaniu go. Nie chodzi tylko o wspieranie finansowe, choć oczywiście jest ono fundamentalne dla osobistego zaangażowania poszczególnych osób, ale też poprzez wiedzę i umiejętności, które możemy przekazać w formie warsztatów i konsultacji.

 

Więcej w portalu Niepelnosprawni.pl

 
 
 
 
 
© 2014 - 2019  Wszystkie prawa zastrzeżone.  Grupa Emediaweb.pl