Wiadomości
Akademia Samodzielności. Trening niezależnego życia i pomoc opiekunom
piątek, Wrzesień 14, 2018 - 15:21

Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ z Konina wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu realizuje projekt „Akademia Samodzielności dla osób z niepełnosprawnością w Wielkopolsce”. Jego celem jest zwiększenie samodzielności i samoobsługi 72 osób z niepełnosprawnością oraz poprawa dostępu do usług opiekuńczych i asystenckich dla 45 opiekunów faktycznych.

Jeden skok do wody zmienił wszystko
Jeden skok do wody zmienił wszystko
wtorek, Lipiec 24, 2018 - 17:42

Chodź od tego nie przemyślanego skoku,  który zmienił całe jego  życie dzisiaj mija dokładnie 18 lat, to wspomnienia tego dnia są nadal żywe. 

Inny punkt widzenia. Zawalczyć o siebie
środa, Lipiec 4, 2018 - 15:51

Zarówno niepełnosprawność wrodzona, jak i nabyta np. wskutek wypadku, jest dużym szokiem dla rodziny. Zorientowanie się, na czym polega skuteczna pomoc, to długotrwały, bolesny proces, przez który nie wszystkim udaje się przejść. Niektórzy rodzice do końca pozostają nadopiekuńczy.

Jest taki rak, co atakuje tylko maluchy. Julek z Turku walczy i prosi o pomoc
piątek, Marzec 9, 2018 - 09:36

Jak podaje Wirtualna Polska Julian Komajda ma 3 latka, od roku walczy o życie z nowotworem. Wraz z Julkiem walczą jego rodzice. Chłopiec ma szczęście. Zdaniem Bartosza, taty chłopca, oddziały onkologiczne to miejsca, w których obecność ojca to wyjątek. Wielu z nich na hasło "choroba" zwyczajnie ucieka. Inni pieniądze z fundacji przepijają i wydają na przyjemności.

Jak zostać radnym? 10 kroków do wyborczego sukcesu
Jak zostać radnym? 10 kroków do wyborczego sukcesu
poniedziałek, Styczeń 29, 2018 - 15:28

Na jesieni wybory samorządowe. Wybieramy tych, którzy przez najbliższe lata będą zmieniać lokalną rzeczywistość. Może warto samemu podjąć wyzwanie i kandydować? Poznaj 10 rad, dzięki którym zwiększysz swoje szanse na wyborczy sukces.

Co nas czeka w 2018 roku?
Co nas czeka w 2018 roku?
wtorek, Styczeń 2, 2018 - 15:23

Waloryzacja rent i świadczenia pielęgnacyjnego, ulga rehabilitacyjna, karty parkingowe... Sygnalizujemy zmiany w przepisach, które będą dotyczyć m.in. osób z niepełnosprawnością w 2018 roku.

 

Niezależne życie – jak mógłby wyglądać nowy system wsparcia?
Niezależne życie – jak mógłby wyglądać nowy system wsparcia?
wtorek, Grudzień 12, 2017 - 23:07

Ubezwłasnowolnienie, brak prawa antydyskryminacyjnego, przestarzałe orzecznictwo, a także systemowe przywiązanie osób z niepełnosprawnością do ich opiekunów – to problemy znane środowisku osób z niepełnosprawnością od lat.

ZUS i PFRON: powstaną ośrodki rehabilitacji kompleksowej
ZUS i PFRON: powstaną ośrodki rehabilitacji kompleksowej
wtorek, Listopad 21, 2017 - 22:03

„Powrót do polskiej szkoły rehabilitacji” staje się hasłem przewodnim polityki rządu wobec osób z niepełnosprawnością. Po tym, jak w latach 90. rozdzielono rehabilitację medyczną, społeczną i zawodową między różne systemy i resorty, nadchodzi czas powrotu do kompleksowego podejścia.

Podróżuję, bo mogę! Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami na pokład PolskiBus.com
Podróżuję, bo mogę! Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami na pokład PolskiBus.com
piątek, Listopad 17, 2017 - 22:08

Od początku działalności priorytetem PolskiBus.com jest umożliwienie przyjaznego i komfortowego podróżowania wszystkim Pasażerom. Jako pierwszy i jedyny przewoźnik autokarowy w Polsce realizujemy kursy z wykorzystaniem nowoczesnych autokarów przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Konin z wytycznymi projektowania bez barier
Konin z wytycznymi projektowania bez barier
środa, Listopad 8, 2017 - 15:52

Projektanci w Koninie od 16 października br. mają obowiązek stosować w swojej pracy wytyczne zawarte w opracowaniu „Projektowanie bez barier - wytyczne” autorstwa Kamila Kowalskiego, eksperta dostępności Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, wydanego przez Integrację.

Strony

Reklama

 
Copyright:TurekbezBarier    2014 - 2018   Wszystkie prawa zastrzeżone.